top of page
Szerző képeBPK Csapat

Workshop Debra McLaughlin-nal: "A várandósságnak NEM kellene fájnia"

Frissítve: okt. 17.

Debra McLaughlin, nemzetközileg ismert és elismert amerikai mesterbába 2024 novemberében Magyarországra látogat! A Budai Perinatális Központ szervezésében, a Magyar Pre- és Perinatális Pszichológiai és Orvostudományi Társaság, valamint az ELTE PPK Affektív Pszichológia Tanszék társ-szervezésében előadáson és két különálló (egymástól független) workshopon, valamint egy integrációs műhelyen keresztül három héten át osztja meg szemléletét a várandósság alatt megjelenő anyai testérzetek magzati fejlődésre és szülésre gyakorolt hatásairól. Szeretettel várjuk az érdeklődőket és kapcsolódó szakmák képviselőit az alábbi alkalmakra:


ELŐADÁS

érdeklődők és szakemberek számára

2024. november 6.   ELTE Egyetemi Kongresszusi Központ, Budapest



ELSŐ KÉTNAPOS MŰHELY

szakemberek számára

2024. november 8-9. BPK Budai Perinatális Központ



MÁSODIK KÉTNAPOS MŰHELY

szakemberek számára

2024. november 15-16. BPK Budai Perinatális Központ


INTEGRÁCIÓS WORKSHOP / ESETMEGBESZÉLÉSEK

műhelyet már végzett szakemberek számára

2024. november 17.

BPK Budai Perinatális Központ



LEHETŐSÉG EGYÉNI KEZELÉSRE

várandós édesanyák számára

2024. november során  BPK Budai Perinatális Központ

RÉSZLETEK HAMAROSAN


Az előadás és a műhelyek szemléletet bemutató események, nem minősülnek szakképesítésnek. A részvétel jelenléti tanúsítvánnyal igazolt, ám képesítő oklevél kiadásával nem jár. 


Kiknek ajánljuk?


ELŐADÁS

→ 2024. november 6-án, az ELTE Egyetemi Kongresszusi Központban


Az előadást várandós anyáknak és párjaiknak, illetve más, a téma iránt érdeklődő mellett több szakma számára is ajánljuk; ismeretmélyítő lehet: szülészorvos, szülésznő/bába, PIC-en dolgozó szakember, csecsemőgondozó, dúla, védőnő, ápoló, szoptatási tanácsadó, gyógytornász, manuálterapeuta, oszteopata, korai fejlesztő, fascia terapeuta, masszőr, illetve bármilyen perinatális területtel és/vagy testmunkával foglalkozó szakma számára is.


A várandósság alatt megjelenő anyai diszkomfort érzések, fájdalmak, kellemetlen tünetek bármennyire is általánosak, Debra szemléletében fontos jelzések arra vonatkozóan, hogy a testen belül nagyobb belső - lágyszöveti és ízületi - egyensúlyra lenne szükség. A méh nem egy magzatvízzel telt labda vagy lufi, a magzati pozíció sem esetlegesen alakul ki. A méh körüli szövetek befolyásolják a méh elhelyezkedését, formáját, csavarodásra való hajlamát, melyen belül a magzat alkalmazkodik ahhoz a térhez amiben fejlődhet.  



***


KÉTNAPOS MŰHELYEK

→ 2024. november 8-9. és 15-16., a BPK Budai Perinatális Központban


Szakemberek - szülészorvos, szülésznő/bába, PIC-en dolgozó szakember, csecsemőgondozó, dúla, védőnő, ápoló, szoptatási tanácsadó, gyógytornász, manuálterapeuta, oszteopata, korai fejlesztő, fascia terapeuta, masszőr, illetve bármilyen perinatális területtel és/vagy testmunkával foglalkozó szakma számára ajánljuk.



***


LEHETŐSÉG EGYÉNI KEZELÉSRE

→ 2024. november során, a BPK Budai Perinatális Központban


Kedves várandós édesanyák, számotokra biztosítjuk ezt a lehetőséget. A női test csodákra képes, és mindig törekszik a saját belső egyensúlyára. Arra bíztatunk benneteket, hogy ha úgy érzitek, hogy van olyan testérzetetek, amivel szeretnétek foglalkozni a várandósságotok alatt, gyertek el egyéni kezelésre a Budai Perinatális Központba! Debra erre is teret ad majd magyarországi tartózkodása során, addig pedig Tutsek Annát tudjátok keresni.


RÉSZLETEK HAMAROSAN



Miért érdemes eljönni?


A Debra személyes jelenlétével Magyarországon is elérhető programok - előadások és workshopok - gyakorlati példákon keresztül segítenek megérteni, mennyire fontos lehet a lágyszöveti egyensúly, a megfelelően erős és rugalmas tónus egy könnyebb szüléshez. Említésre kerülnek olyan módszerek, kezelési eljárások, gyakorlatok, amelyek megelőzhetnek egy kibillent állapotot, illetve korrigálhatják az anyai belső testegyensúlyt. 


Például amikor egy várandós nő hasa balra vagy jobbra kitér a test középvonalától, azt gondolhatjuk, a gyermek azt a “méh-részt” választotta tartózkodásául. Jó kiterjeszteni a megértésünket a méh helyzetét alakító kötőszöveti hálóra.


Ha bárhol féloldalasan túlfeszülés, görcs van, ott megrövidülnek a várandósságban simaizmokkal telt méhtartó szalagok, mely kibillentheti a méhet egyensúlyi helyzetéből. Ezáltal a magzat, egy oldalra tendáló méhben növekszik, amelyben nem ő választotta a fejlődési pozíciót, hanem alkalmazkodott a számára rendelkezésre álló térhez.


Ezek azok a magzati kényszertartások, amelyek később szopási nehezítettséghez, nyugtalanabb alváshoz és ébrenléthez, korai fejlesztésre való nagyobb igényhez vezethetnek. Ha ez az egyensúlytalan állapot fennmarad a vajúdás megindulásakor, a kontrakciók ereje nem a “kijárat” felé, hanem például az anya egyik oldali medencecsontja, vagy keresztcsontja felé terelheti őt.


Ezek mind az anya, mind a magzat számára nem normatív fájdalmakat, beilleszkedési gondokat, gyakoribb relatív téraránytalanságot, elhúzódó látenciát, magas egyenes állást, hátsó koponya forgást, arctartást, esetleg vállelakadást okozhatnak. 


A felmérés és a korrekció könnyen elsajátítható minden szakember számára, aki kismamákkal foglalkozik, akkor is, ha még nem dolgozott testfókuszú módszerekkel. íztatunk minden kollégát, hogy emelje be munkájába ezt a szemléletet, mert nagyon sokrétű haszna van mind a várandósság, mind a szülés, mind az újszülött-, és csecsemőfejlődés, valamint később a tanulási készségek és mozgáskultúra pozitív alakulására nézve.


Néhány szó Debra McLaughlinról


Debra McLaughlin az amerikai Minnesotában élő bába-szülésznő, valamint professzionális kranioszakrális és fascia terapeuta. Emellett tanár és édesanya is. Több mint 30 éves tapasztalattal rendelkezik a várandósokkal való munkában. Karrierje során kiemelkedő figyelmet fordított a strukturális egyensúly fontosságára, ami azért vált számára fontossá, mert Dr. Carol Phillips kiropraktőr, egyetemi tanár kezelte egy kisebb autóbaleset után, ami megzavarta ikervárandósságát. A kezelést követően a  korai kontrakciók megszűntek, és az ikrek természetes úton, a tervezett időpontban születtek, amely során Carol volt Debra dúlája. Debra sokat tanult Dr. Carol Phillips munkásságából, és az USA-ban és Kanadában 2002 és 2007 között oktatósegédje és asszisztense volt. Dr. Carol Phillips munkásságából sokat merít a Spinning Babies® szemlélet is.


Debra McLaughlin Magyarországon

Friss bejegyzések

Az összes megtekintése

Kommentare


bottom of page